Aktiviteler

Çıralı'da Aktiviteler

Bisiklet Kiralamak

Günlük kiralayabileceğiniz bisikletler ile bölgemizi baştan sona gezebilir, sabah sporu yapabilirsiniz. Ailenizle fertleriyle birlikte bisiklet kiralayıp bir arada hoş vakitler geçirebilirsiniz.

Yat Turları

Çıralı'dan günü birlik yat turları düzenlenmektedir.Hava koşulları elverdiği sürece aşağıdaki turlar yapılmaktadır. Olympos plajı - Mağaralar - Tarihi Doğal Ceneviz Limanı - Yemek Molası - Yüzme - Plaj Etkinlikleri - Sazak Koyu - Çoban Liman - ve masmavi deniz, çam ağaçlarının gölgesi ve gün batımında Çıralı.
» Çıralı sahilinden Üçadalar - Atbükü - Maden Koyu - Yemek - Yüzme - Plaj Etkinlikleri - Karaburun ve Çıralı
» Çıralı sahilinden Phaselis (Antik Kent ve Üç Liman) - Yüzme - Yemek - Üçadalar - Krom Madeni (makine kalıntıları) - Çıralı

Likya Yolu Yürüyüşü

Tarihi Likya yolu Ingiliz Sunday Times gazetesi tarafından, dünyanın en güzel uzun yürüyüş yolları arasında ilk 10 da derecelendirildi. Fethiye Ovacık da başlayıp Hisar Çandir – Antalyada sona eren bu yol 550 km. uzunluğunda olup, her sene binlerce kişi tarafından yürünmektedir.Musa daği ve Olimpos üzerinden Çıralı'ya gelen Likya yolu, buradan itibaren iki ayrı güzergahta yürünebiliyor.
1.Etap:Çıralı: Maden Koyü - Tekirova - Phaselis- Kuzdere - Ovacık 36 km.
2.Etap: Çıralı, Yanartaş - Ulupınar - Beycik - Tahtalı dağı - Yayla Kuzdere - Gedelme-Ovacık 52 km.

Olimpos Gezisi

Tarihtede bilindiği gibi ve eldeki belgelere göre Olimpos ilk defa M.Ö.2.y.y. sahneye çıkmıştır. Pek emin olunmamasına rağmen, Helenliler tarafından kurulduuu tahmin edilen bu şehir daha sonra Likyalıların oturum ve yaşam bölgelerinden biri olmuştur. Yapılan kazılarda bulunan gümüş paralar ve üzerlerindeki yazılar bunu doğrulamaktadır. Likyalılar döneminden kalan birçok eser koruma altında olup, ziyaretçilerce hayranlıkla izlenmektedir. Çıralı'dan olimpos milli parkı yürüme mesafesindedir.

Yanartaş ( Chimera ) Dağı Gezisi

Türkçe'de Yanar diye adlandırılan bu tepe, Çıralı'nın kuzey doğusundadır. 250 m. yüksekte yer alan yanartaşlar 30 dakikalık bir yürüyüşle erişilebilinir. Yanartaş dünyada eşi bulunmaz bir mucize olarak bilinir. Çiplak bir kayalıktan çıkan metan gazı 10-15 noktada hiç sönmeden yanmaktadır. Yanartaşa çıkınca iyiki gelmişim diyeceğiniz bir manzara ile karşılacaksınız, göreceğiniz tepedeki kayaların altından çıkan alevler gecinin karanlığında sizi ısıtacak. Burada sucuk,sosis kızartabilir, yanınızda getirdiğiniz içecekleri yudumlayabilirsiniz. Bu esnada size bir gitarda eşlik edebilir.


Aktiviteler

  • Bisiklet Kiralamak
  • Günlük Tekne Turları
  • Likya Yolu Yürüyüşü
  • Tahtalı Dağı Turu
  • Olympos Antik Kenti Ziyareti
  • Yanartaş Dağı Ziyareti
  • Teleferik Turu
  • Balık Turu

Bilgi & Rezervasyon

0535 367 7120 0242 825 7155 Hergün 09:00 - 22.00

Villa Emin

Odalar

Yoga